Zajmujemy się tworzeniem stron responsywnych
dla firm z  Konina 

Tworzenie stron internetowych Konin

Skuteczne tworzenie stron www, sklepów dla Klientów z Konina jest sposobem organizacji handlu prowadzonego na niwie internetowej. Obecnie najczęściej wykorzystywane są rozwiązania zintegrowane, co oznacza, że chociaż forma graficzna serwisów może być diametralnie różna i mogą się w sklepie pojawiać moduły o różnej funkcjonalności, podstawa ich działania jest uniwersalna. Odpowiednie zaprojektowanie stron www, sklepu internetowego powoduje, że internauta natychmiast jest w stanie odnaleźć się w sklepie internetowym i zacząć z niego korzystać, a firma uzyskuje dostęp do wygodnych i sprawdzonych mechanizmów zarządzania i wsparcia sprzedaży, chociażby do plików produktowych oraz do wirtualnych systemów płatniczych (PayPal, PayU). Dobrze przygotowana strona internetowa w formie sklepu internetowego może być kompletną platformą, na której przedsiębiorca oprze niemal całą swoją działalność gospodarczą.

Portale internetowe to najbardziej zaawansowane strony internetowe, które mogą pełnić równocześnie strony domowej, ale zazwyczaj stanowią do niej dodatek. Takie serwisy bezpośrednio odwołują się do klasycznej idei portali internetowych, czyli do miejsc, gdzie poszukuje się pogłębionych informacji na określone tematy. Ich podstawowym wyznacznikiem jest wielkość i bogactwo zasobów, do jakich dostęp uzyskuje internauta. Może tutaj poczytać o branży, może obejrzeć materiały multimedialne, często może także w chodzić w interakcje z innymi użytkownikami portalu w oparciu o mechanizmy społecznościowe. Skala portalu zależy od środków, jakie się chce na niego przeznaczyć i zazwyczaj więcej oznacza lepiej, ponieważ portal ułatwia budowanie marki i do tego w bardzo istotny sposób przyczynia się do uzyskania dobrego wyniku
pozycjonowania.

Dostępność mobilna stron internetowych z Konina – wymóg XXI wieku

Poważnym problemem jest tutaj odpowiednie wyświetlanie serwisów na wszystkich urządzeniach. Strona internetowa dowolnego rodzaju przystosowana do wyświetlania na dużym ekranie panoramicznym nie będzie działała prawidłowo na urządzeniu przenośnym o klasycznym formacie wyświetlacza. Do tego dochodzą jeszcze różnego rodzaju funkcje, które mogą być zbyt złożone dla niewielkich ekranów dotykowych. Rozwiązanie problemu może pryzmować dwie postacie.  

  • Strony dedykowane

Pierwszym rozwiązaniem problemu braku kompatybilności było projektowanie stron www na potrzeby urządzeń mobilnych, początkowo głównie telefonów, potem także tabletów. Było to rozwiązanie skuteczne i cały czas jest jeszcze stosowane przez wiele portali internetowych posiadających swoją wersję główną i zwykle poważnie okrojoną wersję mobilną. Jest to jednak rozwiązanie dalece niewygodne, ponieważ wersja mobilna bardzo często okazuje się nie przystawać do wielu urządzeń mobilnych i jej ograniczenia powodują, że użytkownicy mobilni wolą pozostać przy wersji „na komputer”, nawet jeśli oznacza to konieczność godzenia się na określone niedogodności. Dla firmy z Konina takie rozwiązanie oznacza koszty związane z równoległym prowadzeniem co najmniej dwóch powiązanych, ale technologicznie różnych serwisów.

  • Responsive Web Design

Responsive Web Design można określić jako tworzenie strony w sposób adaptacyjny, czyli w oparciu o elementy skalowalne. Takie elementy wykrywają rodzaj urządzenia i jego możliwości techniczne, w tym przede wszystkim rozmiar ekranu, po czym dostosowują swoje atrybuty do możliwości tego urządzenia. Proces przebiega w pełni automatycznie bez jakiegokolwiek udziału użytkownika oraz bez konieczności wykonywania dodatkowej pracy przez twórcę strony. Każda nowa treść dodana do szablonu responsywne strony jest automatycznie konwertowana do elastycznej postaci.

Opieka nas serwisami www może oznaczać ich samo tworzenie, ale adaptację istniejących serwisów do wymogów współczesności, rozbudowę serwisów, naprawę niedziałającej funkcjonalności, jak również kwestie typowo techniczne, czyli na przykład hosting stron internetowych.

Prawidłowe projektowanie stron www dla lokalnych firm z Konina

Prawidłowe stworzenie strony internetowej oznacza przygotowanie jej do łatwej obsługi przez właściciela.

Standardem w dziedzinie tworzenia stron internetowych dowolnego typu jest wpisywanie ich w kontekst oprogramowania CMS (system zarządzania treścią).
Systemy zarządzania treścią mają najczęściej postać apletów internetowych dostępnych z poziomu przeglądarki, czyli intuicyjnych aplikacji internetowych pozwalających na daleko idące modyfikowanie treści w sposób nie wymagający wiedzy technicznej odnośnie projektowania stron internetowych np. dla firm z Konina. Mają one postać tak zwanych systemów WYSIWIG, czyli oferujących wyniki dokładnie w takiej samej postaci jak wizualizacja, na której wprowadza się zmiany. Jest to bardzo wygodne dla właściciela strony internetowej, ponieważ w celu dokonywania drobnych poprawek czy publikowania nowych treści merytorycznych nie ma potrzeby angażowania specjalistów od tworzenia stron internetowych.

Ile kosztuje wykonanie strony www w mieście Konin?

Ceny stron internetowych zaczynają się już od 1300 zł netto w górę. Cena zależy od wielu czynników, funkcjonalności jakie ma strona zawierać. Ile ma mieć podstron i od wielu innych czynników dlatego najlepiej zadzwonić lub mailowo ustalić koszt utworzenia strony, portalu czy sklepu internetowego.

Osoba odpowiedzialna za tworzenie stron musi być przynajmniej po części estetą, by jej dzieła w odpowiedni sposób przemawiały do użytkownika.

Co to oznacza?
  • Strona internetowa musi być wpisana w identyfikację wizualną firmy. Jest to taki sam element organizacji jak chociażby jej siedziba.
  • Więcej nie oznacza lepiej. Przejrzystość jest niemal zawsze ceniona dużo bardziej niż bogactwo materiałów.
  • Prezentacja najważniejszych treści na stronie musi wykonana odpowiednio. Internauta nie może nigdy mieć wątpliwości co do przedstawionej mu treści.
  • Informacja dla internauty musi być kompletna. Jeśli coś nie mieści się na stronie, trzeba to streścić lub efektywniej podzielić tematycznie.
  • Na stronie nie może być żadnych elementów zniechęcających czy irytujących internautę, bo ją po prostu zamknie.
  • Treści na stronie powinny mieć unikalny wygląd, ponieważ internauta pominie to, co już kiedyś widział, nawet jeśli było to tylko coś podobnego.

Nie wystarczy tylko raz stworzyć strony internetowej i zapomnieć, że istniała.

Masz już swoją stronę? Uczynimy ją lepszą

Twoje wcześniejsze inwestycje wcale nie muszą przepaść. Oferta naszego zespołu jest skierowana nie tylko do nowych projektów, ale także do firm działających już w sieci. Dostosujemy Twoją stronę do wymogów nowoczesnego Internetu, dopasujemy ją do potrzeb odbiorców oraz zajmiemy się jej wszystkimi elementami od rozwiązań technicznych po uzupełnianie treści. Ty skup się spokojnie na swoich klientach. Nie masz jeszcze strony? Czas na naszą magię Twoje pierwsze kroki w sieci będą wyjątkowo proste, bo to my zajmiemy się wszystkim od postawienia serwera i wykupienia domeny, po stworzenie projektu graficznego oraz funkcjonalnego strony. Nie będziemy Cię zanudzać kwestiami technicznymi, ale damy Ci narzędzia do monitorowania naszych postępów oraz wyników naszych prac. Koszty też nigdy nie będą zaskoczeniem.

Tworzenie strony www w Koninie

Konińscy internauci cenią swój czas i często są ograniczeni limitem transferu danych. Dlatego znacznie bardziej cenione są strony internetowe, które ładują się szybko i wymagają mniejszej ilości danych. Konieczne jest także optymalizowanie działania elementów na stronie w celu zapewnienia ich optymalnego działania na urządzeniach o ograniczonych mocach obliczeniowych. Tylko profesjonalny Web Designer jest w stanie zaprojektować użyteczną i efektowną stronę internetową, która będzie też płynnie działała nawet na słabszych urządzeniach.

Do zobaczenia

Jeśli planujesz wykonanie strony internetowej, sklepu online czy portalu prosimy o kontakt z nami.
Spotkamy się w dogodnym dla Ciebie miejscu w Koninie lub w naszej siedzibie firmy, omówimy szczegóły i rozpoczniemy współpracę.
 


Okolice Konina jak i samo miasto, cały czas się rozwija, firm jest coraz więcej i konkurencja rośnie z dnia na dzień w google na rynku lokalnym dlatego warto się promować w sieci.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki te wykorzystywane są do
gromadzenia statystyk odwiedzin naszej witryny. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj. zamknij

MENU