Jakie są koszty wykonania strony www?

Jaki jest koszt stworzenia strony internetowej w Poznaniu, Koninie?

Trudno sobie wyobrazić firmę bez strony internetowej. I to nie tylko wtedy, kiedy oferuje ona produkty i usługi bezpośrednio przez sieć. Znakomita większość klientów rozpoczyna poszukiwania poprzez wyszukiwarkę internetową, także w przypadku usług, z których skorzysta lokalnie. Samo posiadanie strony internetowej nie wystarcza, ponieważ musi to być nie tylko miejsce, ładne, ale jeszcze użyteczne. Musi posiadać odpowiednie mechanizmy zarządzania treścią, musi dobrze wyglądać i musi być podatna na pozycjonowanie, by przyszli klienci ją odnaleźli. Taka strona nie musi być droga, ale konieczne jest zatrudnienie specjalisty do jej wykreowania.

To musisz wiedzieć - czynniki wpływające na cenę strony

Najprostsze strony internetowe oparte są o otwarte oprogramowanie i darmowe szablony, dzięki czemu ich koszt jest bardzo niewielki. Naszym zadaniem w takim wypadku jest jedynie dostosowanie wzoru do Twojej firmy. Taką stronę-wizytówkę przygotujemy szybko i tanio. Ta opcja jednak rzadko wystarcza.


Podczas tworzenia stron internetowych np. dla Klientów z miasta Poznań, zdecydowana większość z nich nie potrzebuje dużej ilości funkcjonalności i to przede wszystkim w kwestiach, których nie widać po stronie internauty odwiedzającego serwis lub są one dla niego niezauważalne. Chodzi tutaj przede wszystkim o systemy zarządzania treścią, których zadaniem jest umożliwienie Ci prostego, szybkiego i nie wymagającego pomocy informatyka zmieniania swojej strony, dodawania do niej nowych treści, modyfikowania wpisów. Tłumaczenia strony na inne języki, dodatkowe moduły, mechanizmy łączące ją z innymi serwisami, rozbudowane grafiki – to wszystko podnosi koszt stworzenia strony domowej firmy.

Ustal priorytety i obniż koszty

Profesjonalne tworzenie strony przez ACTIVATE zazwyczaj opiera się na ustaleniu ilości funkcji, jakie są potrzebne Klientowi. Dodatkowe moduły byłyby przeinwestowaniem, a nadmiar elementów na stronie internetowej wcale nie jest zaletą.
Niemal zawsze nasze projekty wykorzystują system CMS, czyli intuicyjny system zarządzania treścią. Jego elementy to proste narzędzia do zmieniania elementów strony. Tym niemniej, obecność takiego mechanizmu na stronie oznacza podniesienie jej kosztu o średnio 50%, co jest jednak nieuniknione. Gdyby nie fakt, iż Agencja Interaktywna ACTIVATE
wykorzystuje otwarte systemy Wordpress i Joomla do realizowania tego typu zadań, wzrost ceny byłby dużo wyższy. Z systemu CMS zrezygnować mogą tylko te firmy, które swoją stronę traktować będą jedynie jako wizytówkę.

Nie chcesz korzystać z usług freelancera

Świat SEM/SEO, w tym także zadania z zakresu tworzenia stron internetowych, w dużej mierze opanowany jest przez wolnych strzelców, czyli freelancerów. Są to specjaliści działający na własny rachunek, którzy są w stanie nierzadko zaoferować bardzo dobre stawki za zlecenia, które może wykonać także Agencja Interaktywna.

Niższa cena usługi to oczywista korzyść, ale może się wiązać z kosztami odroczonymi w czasie:

 • Nieprzystosowanie do SEM/SEO – wielu freelancerów to informatycy, którzy potrafią tworzyć strony, ale nie znają się na pozycjonowaniu, przez co ich strony muszą być mocno przebudowywane, by spełnić wymagania stawiane przez wyszukiwarki;
 • Niepewna dłuższa współpraca – freelancer to praca dorywcza i wielu freelancerów szybko kończy ze swoją działalnością, przez co jakiekolwiek gwarancje na produkt zwykle nie są realizowane, a wprowadzaniem w przyszłości zmian na stronie zajmuje się nowy, nie znający strony freelancer;
 • Brak dokumentacji wdrożeniowej – freelancer dostarcza produkt, ale zazwyczaj nie tworzy dla niego dokumentacji, co oznacza, że dostajesz system CMS, ale nie wiesz, jak go prawidłowo obsługiwać.

Usługa Agencji Interaktywnej ACTIVATE

Agencja Interaktywna ACTIVATE tworzy dla Ciebie stronę internetową jako usługę przewidującą także późniejsze zabiegi SEM/SEO, a to oznacza, że:

 • Gotowa witryna będzie dopasowana do realnych potrzeb i możliwości Twojej firmy pod względem jej wielkości, funkcjonalności i ceny;
 • Twoja strona będzie idealnie dopasowana do wytycznych Google, przez co jej pozycjonowanie będzie dużo łatwiejsze;
 • Wszystkie elementy Twojej strony będą działać idealnie, a jeśli cokolwiek pójdzie nie tak, wiesz, gdzie nas znaleźć – wszystkie niedociągnięcia poprawimy;
 • Nauczymy Cię korzystać z narzędzi wspieranych przez stronę;
 • Z łatwością (i tanio) wprowadzimy w przyszłości zmiany na Twojej stronie lub ją rozbudujemy.

Z jakimi kosztami trzeba się liczyć?

Cena za utworzenie strony internetowej zawsze ustalana jest indywidualnie.
Wiele zależy od tego, czy wykonawca chce na Tobie zarobić raz, czy tak jak ACTIVATE zainteresowany jest potencjalną współpracą długoterminową i wspólnym wzrostem. Pamiętaj, zespół Activate chce zostać Twoim partnerem w drodze na szczyt.Orientacyjne stawki za nasze strony internetowe to:

 • Strona z obsługą systemu zarządzania treścią CMS (szablon graficzny): od 1500 zł/netto
 • Strona z obsługą systemu zarządzania treścią CMS (indywidualny projekt graficzny): od 1800 zł netto
 • strona z obsługą systemu zarządzania treścią CMS + katalog produktowy: od 2500 zł netto

W telegraficznym skrócie:

Ile zapłacisz za stronę internetową?

To zależy od jej typu (szablon czy coś unikalnego), funkcjonalności (sklep internetowy?
Integracja z portalami społecznościowymi?) oraz ilości różnych elementów, jakie będzie zawierać.

Kto wykona dla Ciebie stronę internetową?

Koniecznie Agencja Interaktywna ACTIVATE. Tutaj potrzebne są wiedza i doświadczenie twórców, gwarantujące bezpieczeństwo danych i gotowość do promocji internetowej.

Ile będzie kosztowała promocja?

Strona internetowa to narzędzie. Celem jest zysk Twojej firmy. Koszty kampanii SEM/SEO
są ustalane indywidualnie w zależności od Twoich ambicji i skali wyzwania.

Oceń nasze usługi

4.97 / 5 na podstawie 29 głosów
LOADING

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki te wykorzystywane są do
gromadzenia statystyk odwiedzin naszej witryny. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj.

Close
Array
(
  [alias] => strona-internetowa-www-ile-kosztuje-cena
  [id_strony] => 52
)