Blog o pozycjonowaniu, tworzeniu stron i sklepów internetowych

Nasze działania marketingu internetowego sprawią, że będziesz bardziej widoczny w Internecie.
Ilość wejść na Twoją stronę internetową oraz zainteresowanie klientów wzrośnie.

Ile kosztuje strona internetowa? Zobacz cenę / koszt stworzenia strony www

data dodania: Strony internetowe
Ile kosztuje strona internetowa? Zobacz cenę / koszt stworzenia strony www

Trudno sobie wyobrazić firmę bez strony internetowej. I to nie tylko wtedy, kiedy oferuje ona produkty i usługi bezpośrednio przez sieć. Znakomita większość klientów rozpoczyna poszukiwania poprzez wyszukiwarkę internetową, także w przypadku usług, z których skorzysta lokalnie. Samo posiadanie witryny czy portalu internetowego nie wystarcza, ponieważ musi to być nie tylko miejsce, ładne, ale jeszcze użyteczne. Musi posiadać odpowiednie mechanizmy zarządzania treścią, musi dobrze wyglądać i musi być podatna na pozycjonowanie, by przyszli klienci ją odnaleźli. Taka strona nie musi być droga, ale konieczne jest zatrudnienie specjalisty do jej wykreowania.

Sklep / strona www cena

Rodzaj projektu

Indywidualna grafika

Panel CMS Cena

Statyczna strona internetowa

NIE NIE od 1400 PLN

Strona internetowa

TAK TAK od 1900 PLN

Strona internetowa + kategorie produktowe

TAK TAK od 2400 PLN

Sklep internetowy

TAK TAK od 3500 PLN

Portal internetowy

TAK TAK indywidualna wycena

Ceny podane w tabeli są cenami netto.

Ile kosztuje zrobienie strony? / Czynniki wpływające na koszt strony internetowej

Strony www oparte są o otwarte oprogramowanie i darmowe szablony, dzięki czemu ich koszt jest bardzo niewielki. Zastanawiasz się czasem pewnie ile kosztuje zrobienie strony internetowej? Naszym zadaniem w takim wypadku jest jedynie dostosowanie wzoru do Twojej firmy. Taką stronę-wizytówkę przygotujemy szybko i tanio. Ta opcja jednak rzadko wystarcza.

zobacz ile kosztuje utworzenie strony internetowej
Podczas tworzenia stron internetowych np. dla Klientów z miasta Poznań, zdecydowana większość z nich nie potrzebuje dużej ilości funkcjonalności i to przede wszystkim w kwestiach, których nie widać po stronie internauty odwiedzającego serwis lub są one dla niego niezauważalne.

Chodzi tutaj przede wszystkim o systemy zarządzania treścią, których zadaniem jest umożliwienie Ci prostego, szybkiego i nie wymagającego pomocy informatyka zmieniania swojej strony, dodawania do niej nowych treści, modyfikowania wpisów. Tłumaczenia strony na inne języki, dodatkowe moduły, mechanizmy łączące ją z innymi serwisami, rozbudowane grafiki – to wszystko podnosi koszt stworzenia strony domowej firmy.

Realny koszt założenia strony internetowej a jej system cms

Jeśli zastanawiasz się jaki jest realny koszt za utworzenie strony internetowej to musisz wiedzieć, że zazwyczaj jego wysokość opiera się na ustaleniu ilości funkcji, jakie są potrzebne Klientowi. Dodatkowe moduły byłyby przeinwestowaniem, a nadmiar elementów na stronie internetowej wcale nie jest zaletą.
Niemal zawsze nasze projekty wykorzystują system CMS, czyli intuicyjny system zarządzania treścią. Jego elementy to proste narzędzia do zmieniania elementów strony. Tym niemniej, obecność takiego mechanizmu na stronie oznacza podniesienie jej kosztu o średnio 50%, co jest jednak nieuniknione. Gdyby nie fakt, iż Agencja Interaktywna ACTIVATE
wykorzystuje otwarte systemy Wordpress i Joomla do realizowania tego typu zadań, wzrost ceny byłby dużo wyższy. Z systemu CMS zrezygnować mogą tylko te firmy, które swoją stronę traktować będą jedynie jako wizytówkę.

Nie chcesz korzystać z usług freelancera

Świat SEM/SEO, w tym także zadania z zakresu tworzenia stron internetowych, w dużej mierze opanowany jest przez wolnych strzelców, czyli freelancerów. Są to specjaliści działający na własny rachunek, którzy są w stanie nierzadko zaoferować bardzo dobre stawki za zlecenia, które może wykonać także Agencja Interaktywna.

Niższa cena usługi to oczywista korzyść, ale może się wiązać z kosztami odroczonymi w czasie:

 • Nieprzystosowanie do SEM/SEO – wielu freelancerów to informatycy, którzy potrafią tworzyć strony, ale nie znają się na pozycjonowaniu, przez co ich strony muszą być mocno przebudowywane, by spełnić wymagania stawiane przez wyszukiwarki;
 • Niepewna dłuższa współpraca – freelancer to praca dorywcza i wielu freelancerów szybko kończy ze swoją działalnością, przez co jakiekolwiek gwarancje na produkt zwykle nie są realizowane, a wprowadzaniem w przyszłości zmian na stronie zajmuje się nowy, nie znający strony freelancer;
 • Brak dokumentacji wdrożeniowej – freelancer dostarcza produkt, ale zazwyczaj nie tworzy dla niego dokumentacji, co oznacza, że dostajesz system CMS, ale nie wiesz, jak go prawidłowo obsługiwać.

Ile kosztuje zakładanie, tworzenie strony internetowej?

Agencja Interaktywna ACTIVATE - oferujemy profesjonalne zakładanie strony internetowej zbudowanej w taki sposób aby łatwe do wykonania były zabiegi SEM/SEO, a to oznacza, że:

 • Gotowa witryna będzie dopasowana do realnych potrzeb i możliwości Twojej firmy pod względem jej wielkości, funkcjonalności i ceny;
 • Twoja strona będzie idealnie dopasowana do wytycznych Google, przez co jej pozycjonowanie będzie dużo łatwiejsze;
 • Wszystkie elementy Twojej strony będą działać idealnie, a jeśli cokolwiek pójdzie nie tak, wiesz, gdzie nas znaleźć – wszystkie niedociągnięcia poprawimy;
 • Nauczymy Cię korzystać z narzędzi wspieranych przez stronę;
 • Z łatwością (i tanio) wprowadzimy w przyszłości zmiany na Twojej stronie lub ją rozbudujemy.

Z jakimi kosztami trzeba się liczyć?

Cena za stworzenie strony internetowej zawsze ustalana jest indywidualnie. Cena stworzenia stron internetowych jest różna.
Wiele zależy od tego, czy wykonawca chce na Tobie zarobić raz, czy tak jak ACTIVATE zainteresowany jest potencjalną współpracą długoterminową i wspólnym wzrostem. Pamiętaj, zespół Activate chce zostać Twoim partnerem w drodze na szczyt.Jakie koszty kryją się za stroną internetową?

 • Strona z obsługą systemu zarządzania treścią CMS (szablon graficzny): od 1500 zł/netto
 • Strona z obsługą systemu zarządzania treścią CMS (indywidualny projekt graficzny): od 2000 zł netto
 • strona z obsługą systemu zarządzania treścią CMS + katalog produktowy: od 2500 zł netto

W telegraficznym skrócie:

Strona internetowa cena?

To zależy od jej typu (szablon czy coś unikalnego), funkcjonalności (sklep internetowy?
Integracja z portalami społecznościowymi?) oraz ilości różnych elementów, jakie będzie zawierać. Generalnie strona internetowa kosztuje tyle ile musi kosztować.

Kto weźmie na siebie zakładanie strony internetowej?

Koniecznie Agencja Interaktywna ACTIVATE. Tutaj potrzebne są wiedza i doświadczenie twórców, gwarantujące bezpieczeństwo danych i gotowość do promocji internetowej.

 • Ile będzie kosztowała promocja?

Dobrze wykonana strona internetowa kosztuje niewiele w porównaniu z tym ile może zarobić i być warta za jakiś czas. Celem jest zysk Twojej firmy. Koszty kampanii SEM/SEO są ustalane indywidualnie w zależności od Twoich ambicji i skali wyzwania.

Oceń nasz artykuł

5 / 5 na podstawie 35 głosów
LOADING

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki te wykorzystywane są do
gromadzenia statystyk odwiedzin naszej witryny. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj.

Close