Pozycjonuj się lokalnie w Poznaniu

Home / Pozycjonowanie stron internetowych w Poznaniu
 

AGENCJA SEO POZNAŃ - CENY POZYCJONOWANIA
 

Lokalne pozycjonowanie stron internetowych - cennik, Poznań

Jeśli Twoja firma działa na terenie Poznania lub okolic i chcesz pozyskać nowych Klientów w swojej branży to dobrze trafiłeś.

Pozycjonowanie stron Poznań

Jako agencja SEO proponujemy skuteczne i tanie pozycjonowanie stron www na lokalne frazy.

 • Jeśli prowadzisz biznes o zasięgu typowo regionalnych np. salon kosmetyczny czy siłownia w Poznaniu zależy Ci na klientach praktycznie tylko z okolicy i właśnie dla takich rodzajów firm jest pozycjonowanie lokalne.

Sprawdź jakie korzyści przyniesie Ci reklama w Google wśród klientów z Poznania czy wielkopolski.
 

Czym się charakteryzuje lokalne pozycjonowanie stron internetowych w Poznaniu?

Profesjonalne pozycjonowanie stron (z ang. Search Engine Optimization) lokalne charakteryzuje się jak sama nazwa wskazuje prowadzeniem solidnych prac pozycjonowania na lokalnym rynku skierowanych bezpośrednio na pozycjonowaną stronę.
Równie ważne są działania optymalizacyjne przeprowadzane stopniowo i systematycznie na stronie pozycjonowanej, które po pewnym czasie powodują wzrost pozycji danej strony w wyszukiwarce Google co wiąże się z większą ilością wizyt na stronie potencjalnych Klientów.

Lokalne SEO czyli pozycjonowanie stron internetowych w Poznaniu z agencją SEO ACTIVATE kieruje stronę internetową na określoną grupę w danym regionie skupioną na swoim regionie w tym wypadku jest to Poznań lub ościenne miejscowości.

Ceny SEO lokalnego są uzależnione od miasta. Im większe miasto tym konkurencja jest wyższa.

Lokalny cennik pozycjonowania stron internetowych w wersji "Płatność abonamentowa" 2023 (cena za 1 frazę)

Przykładowe frazy:*

Cena / m-c
min. 10 fraz

Cena / m-c
min. 7 fraz
Cena / m-c
min. 5 fraz

restauracja Poznań

39 PLN 49 PLN 59 PLN

stolarz Poznań

29 PLN 39 PLN 49 PLN

dentysta w Poznaniu

39 PLN 49 PLN 59 PLN

hydraulik Poznań

25 PLN 35 PLN 45 PLN

okulista Poznań

39 PLN 45 PLN 55 PLN

* Podane frazy w powyższej tabeli są przykładowe i wybrane z różnych branż. Fraz w zestawieniu powinno być minimum 5, jednak najkorzystniej jest wybrać minimum 10 fraz kluczowych, wówczas cena za pojedyńczą pozycjonowaną frazę staje się zdecydowanie niższa.

Ceny podane w tabeli są cenami netto i obowiązują w 2023 roku.

Odpowiednie pozycjonowanie stanowi obecnie zdecydowanie najbardziej użyteczną formę promowania stron internetowych. Jest to narzędzie naturalne, które nie drażni użytkownika i przekazuje mu wartościowe treści (z ang. content) jakich szuka zamiast nachalnie reklamować. Jest też dużo skuteczniejsze od narzędzi typu marketingu szeptanego.

Bezpłatna wycena pozycjonowania

Administratorem Państwa danych osobowych jest ACTIVATE sp. z o.o. czytaj więcej

Dlaczego warto współpracować z agencją SEO Poznań?

Tylko profesjonalna agencja SEO jest w stanie skutecznie realizować działania SEO w taki sposób aby przynosiły one wymierne korzyści finansowe w postaci nowych konwersji, firmie dla której stronę w danej chwili promujemy. Tego typu synergię nazywamy SXO (Search Experience Optimization).
Pozyskany wzrost ruchu organicznego z wyszukiwarki analizujemy co ma znaczny wpływ na ilość wartościowych konwersji.

Pozycjonowanie stron lokalne w Poznaniu - czy jest tanie?

Konieczne jest rozpoznanie oczekiwań klienta mieszkającego w Poznaniu i zestawienie ich z rzeczywistością. Mała firma nie pokona gigantów w branży, którzy dodatkowo mieli już dużo czasu na zbudowanie swojej pozycji. Podejmowanie niektórych rękawic może być też nieefektywne kosztowo. Kluczem do sukcesu jest ustalenie razem z Klientem takich fraz, które pozwolą na uzyskanie dobrych wyników przy możliwie niewielkich nakładach. Jak już zostało to wspomniane wcześniej w opisie pozycjonowania stron lokalnego główną rolę odgrywa stosunkowo niski cennik tej usługi.
Ceny lokalnych fraz do pozycjonowania stron są nieporównywalnie tańsze, niższe od globalnych ze względu na ich mniejsza konkurencyjność ograniczoną do jednej lokalizacji. Także reasumując można powiedzieć, że to tania forma promocji w Google.
 

RODZAJE POZYCJONOWANIA I ILE KOSZTUJE POZYCJONOWANIE STRON W POZNANIU?
 

Koszt pozycjonowania lokalnego zaczyna się w naszej agencji już od 499 zł netto miesięcznie. W tym lokalnym pakiecie fraz kluczowych jest nawet kilkadziesiąt wyrażeń kluczowych odpowiednio dobranych do branży i konkurencyjności w danej lokalizacji. Górnej granicy pozycjonowania lokalnego nie ma ponieważ, jeśli firma zdecyduje się na wiele miast, lokalizacji wówczas cena wzrasta do nawet kilkaset %. Wycena jest zawsze indywidualna i szyta na miarę pod wymagania klienta, rodzaj strony i konkurencję.

Cennik usług SEO jest w pełni uzależniony od rodzaju strony czy sklepu, zakresu jaki ma obowiązywać reklama oraz ilości
zadań jakie nalezy wykonać aby osiągnąć zadowalanjące pozycje w Google.
Najbardziej znazne formy pozycjonowania, usługi SEO to:

 • pozycjonowanie szerokie - reklama na dziesiątki lub nawet setki długich fraz kluczowych
 • pozycjonowanie stron lokalne - dla firm poruszających się w danym obszarze, np. w Poznaniu
 • pozycjonowanie portali internetowych - specyficzne pozycjonowanie łączące usługę szerokiego SEO i lokalnego

Czym jest SEO i SEM?
Oba pojęcia określają nieco inne działania w zakresie marketingu internetowego i mają wpływ na pozycjonowanie stron w wyszukiwarce Google. Najprościej można to wyjaśnić powołując się na wzór SEM = SEO + PPC w którym SEO oznacza Search Engine Optimization, natomiast PPC to Pay Per Click (płatność za kliknięcie w reklamy Ads)

Różnice między seo a sem

Cennik pozycjonowania strony dla całego kraju jest drogi i wymaga ogromu pracy. Uzyskanie dobrych wyników dla jednego miasta jest znacznie realniejszym celem. Uzyskanie wyniku top10 w wynikach wyszukiwania Google dla Poznania może kosztować już zaledwie 50 złotych miesięcznie dla jednej frazy. Nawet w konkurencyjnych branżach.

Pozycjonowanie strony w Poznaniu a działania on-site

Podstawą pozycjonowania lokalnego w Poznaniu jest zawsze odpowiednio przygotowana strona internetowa. To ona będzie pojawiała się w wynikach wyszukiwania wśród innych witryn poznańskich firm. Musi być do tego odpowiednio przystosowana. Strona nie stanie się popularna bez zabiegów wspierających poza nią, ale zabiegi te zawsze będą nieskuteczne, jeśli fundament promowania nie będzie odpowiedni.
O miejscu w wynikach wyszukiwania decydują roboty przeszukujące sieć. Klasyfikują one materiały w sposób mający dać odpowiedź na pytanie, gdzie internauta znajdzie treści najodpowiedniejsze dla jego zapytania. Chociaż są to bardzo zaawansowane mechanizmy, cały czas operują na schematach do których strona internetowa może zostać dostosowana,
lub stworzona od nowa, jeśli takie rozwiązanie okaże się łatwiejsze.

Pozycjonuj się lokalnie

Złe skutki dawnych, błędnych strategii pozycjonowania stron

Kryteria oceny stron zmieniają się w czasie i specjalista SEM/SEO musi być elastyczny.
Zmienne zasady oceny powodują, że nawet strony stworzone przez zorientowaną osobę mogą stać się nieużyteczne. Twórcy-amatorzy często popełniają jeden lub więcej z typowych błędów:

 • układ strony nie odpowiada preferencjom wyszukiwarek;
 • dodawanie treści do serwisu jest chaotyczne;
 • kod strony jest przestarzały lub zawiera błędy;
 • brakuje nowoczesnych rozwiązań lubianych przez internautów.

Obecnie na skuteczny proces pozycjonowania stron internetowych w Poznaniu można liczyć tylko w przypadku stron opartych na treściach wartościowych, wtedy pozycjonowanie ma charakter profesjonalny.

 

Stary mechanizm na pozycjonowanie stron promował liczne drogi na skróty, które kiedyś skuteczne, dzisiaj prowadzą do ukarania witryn, z usunięciem ich z wyników wyszukiwania włącznie. Popularna strona w roku 2013 będzie najprawdopodobniej zbanowana w roku 2018. Zmiany kosmetyczne w dobrze zaplanowanych stronach wprowadza się szybko i łatwo. Polegają zwykle na ukrywaniu treści zbędnych lub mało wartościowych. Jeśli potrzebna jest przebudowa strony, rozsądne z ekonomicznego punktu widzenia jest jej zbudowanie od nowa. Ocena jakości witryny musi być wykonana indywidualnie.

Działania off-site

Kształtowanie otoczenia strony internetowej to podstawa mechanizmów SEO. O miejscu w wynikach wyszukiwania decyduje tandem sposobu wykorzystania strony przez internautę oraz sieci powiązań strony z innymi witrynami. Zadaniem specjalisty od pozycjonowania stron w Poznaniu i innych miastach, jest zbudowanie dla Klienta systemu linków, który zbuduje w oczach wyszukiwarek renomę.
Popularność to nie wszystko. Jeśli chodzi o na przykład o pozycjonowanie stron w Poznaniu to trzeba mieć na uwadze wiele tego typu rozwiązań aby każda karta produktowa była widoczna w Google na wiele fraz kluczowych. Wiele popularnych miejsc w Internecie sklasyfikowanych jest jako kopalnie spamu. Z tego powodu linki na stronach tego typu są szkodliwe i profesjonalna kampania SEM/SEO musi oznaczać usuwanie tego typu powiązań.

Przewaga abonamentu nad płatnościami za efekt

Dotychczasowy model współpracy oparty na zapłacie za konkretny efekt najczęściej zastępuje dzisiaj miesięczna opłata abonamentowa. Taki rodzaj współpracy daje lepsze efekty w długim czasie, ponieważ pozwala na stosowanie mechanizmów przynoszących efekty po czasie i z użyciem mniejszych środków. Metody pozwalające uzyskać szybkie efekty są często ryzykowne i mogą doprowadzić do ukarania firmy poprzez obniżenie jej rankingu lub całkowite zbanowanie strony internetowej w wyszukiwarce.

Czy warto lokalnie pozycjonować? np. dla frazy "Pozycjonowanie w Poznaniu"

Oczywiście, że tak.

Dlaczego to takie ważne?

 1. Google wykorzystuje naszą lokalizację pokazując wyniki wyszukiwania z danego miasta
 2. Łatwiej będzie znaleźć Twoją firmę w Poznaniu w Google
 3. Klienci często porównują produkty w internecie zanim kupią coś w sklepie stacjonarnym
 4. Coraz większe ugruntowanie pozycji firmy na rynku lokalnym
 5. Rośnie rozpoznwalność i prestiż firmy w regionie
 6. Coraz większe znaczenie mają opinie w internecie w danym mieście
 7. Cennik fraz lokalnych jest dużo korzystniejszy dla portfela Klienta

To wszystko osiągniesz dzięki wypozycjonowanej stronie internetowej w swoim mieście.

Budowa lokalnych linków

Efektem docelowym lokalnego pozycjonowania stron w mieście Poznań jest zbudowanie bazy linków tak, by strona Klienta prezentowała się jako miejsce zapewniające najwartościowsze informacje dla zapytania wpisanego przez internautę.

Linki na dobrych stronach to wartościowe linki.

Dlatego tak ogromne znaczenie praktyczne ma silne zaplecze.

Oferujemy pozycjonując lokalnie:
 • pozyskiwanie linków najwyższej jakości,
 • optymalizację strony pod frazy kluczowe,
 • zdobywanie linków tematycznych lokalnych,
 • pozyskiwanie ruchu z wartościowych stron www,
 • korzystny cennik lokalny
 • konwersja ruchu na Klientów.

Analiza rynku przed rozpoczęciem pozycjonowania strony Poznańskiego przedsiębiorcy

Wszystkie narzędzia muszą być zastosowane w sposób optymalny, by koszty ich wykorzystania przekładały się na jak największy zysk realny. Dlatego równie ważna co ich zręczne wykorzystanie jest umiejętność strategicznego zaplanowania działań.
Każdą kampanię SEO musi poprzedzać profesjonalna analiza rynku przeprowadzona przez profejonalną agencję SEO ACTIVATE pod pozycjonowanie stron w tym przypadku dla rynku Poznańskiego. W jej wyniku będzie można odpowiedzieć na pytanie, które frazy warto pozycjonować, kiedy można spodziewać się osiągnięcia celu oraz jakie cele można realnie zakładać. Dzięki analizie dowiemy się na przykład, czy frazy długiego ogona na danym rynku się sprawdzają czy nie i jakie techniki lokalnego procesu pozycjonowania stron warto zastosować.

Coraz większe znaczenie lokalnego pozycjonowania stron internetowych

Każdy z nas na codzień korzysta ze smartfona, tabletu czy laptopa będąc większość czasu online aby być w stałym kontakcie z rodziną czy znajomymi.

Poniżej przykład wyszukiwania restauracji w mieście Poznań:

źródło fotografii: Google

Tego typu urządzenia rozpoznają naszą lokalizację dzięki czemu wpisując w Google cokolwiek, czego w danej chwili szukamy najpierw pojawiają nam się wyszukiwania lokalne dla tego danego miejsca, lokalizacji w której się obecnie znajdujemy.

Wyszukiwarka Google wyświetla wówczas wyniki z danego miasta jeśli tam właśnie się aktualnie znajdujemy
niezależnie od tego czy daną frazę wpiszemy z dodatkiem miasta czy bez.

Dlatego warto rozpocząć zabieg pozycjonowania strony internetowej swojej firmy na lokalne frazy, ponieważ niezależnie od tego jak wpiszemy zapytanie do Google zobaczymy wyniki lokalne z Poznania i okolicy. Również kwoty w cenniku lokalnym są dużo niższe niż w wypadku ogólnopolskich fraz kluczowych.

Jak do nas trafić?

Aktywuj się w Google i zyskaj nowych Klientów

Oceń nasze usługi

4.89 / 5 na podstawie 80 głosów
LOADING

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki te wykorzystywane są do
gromadzenia statystyk odwiedzin naszej witryny. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj.

Close