Wypromuj się lokalnie w swoim mieście

Pozycjonowanie lokalne - cennik

Lokalne pozycjonowanie strony internetowej nie czyni z firmy innowatora czy podmiotu idącego z duchem czasu. Jest to rzecz zupełnie normalna i strona internetowa, nawet bardzo ładna i nowoczesna, znika w tłumie. Podążanie za branżowymi trendami jest tutaj tak naprawdę równie nieskuteczne, co pozostawanie trochę z tyłu, ponieważ w obu wypadkach będzie się właścicielem strony jednej z wielu. Portal internetowy pozwala się przenieść do zupełnie innej ligi.

Oferujemy pozycjonowanie w miastach:

Ostrów Wielkopolski

Gniezno

Leszno

Łódź

Gorzów Wielkopolski

Toruń


Specjaliści zawsze podkreślają, że wizerunek firmy, marka, zaczyna się w głowie klienta. Musi on postrzegać firmę jako dobrą i wiarygodną, by firma taka właśnie była. Samo zaoferowanie produktu nie daje jeszcze podstaw klientowi do wyciagnięcia żadnych pozytywnych wniosków o firmie. Przekonać go do siebie można poprzez zaoferowanie mu tego, czego realnie potrzebuje, a to właśnie robi portal internetowy.
Dobrze wypozycjonowana strona internetowa o zasięgu typowo lokalnym np. pozycjonowanie strony www w Koninie czy w regionie poznańskim szybko i celnie odpowiada na pytania posiadane przez klienta. Oferuje mu informację, nie reklamę. Ułatwia mu działanie, dostarcza ważnych informacji i pozwala na przykład wygodnie planować przez sprawdzanie ofert w różnych terminach lub wygodne porównywanie produktów pod względem wybranych cech. Wszystkie tego typu funkcje są zazwyczaj bardzo skomplikowane pod względem ich strony technicznej i skuteczne wykonanie narzędzi tak, by korzystanie z nich było wygodne, to wielkie wyzwanie.
Dlatego trzeba wybrać odpowiednią firmę zajmującą się tworzeniem takich rozwiązań.
Klient wchodzi na stronę internetową w konkretnym celu
Strona internetowa pozwala poinformować, że firma coś oferuje. Sklep internetowy pozwala to zaoferować, w wielu wersjach i w wygodny sposób. Portal internetowy idzie dalej i pozwala klientowi odkryć, czego tak naprawdę potrzebuje. Tylko niewielki odsetek osób korzystających z wyszukiwarek internetowych poszukuje konkretnego modelu telefonu czy konkretnego pensjonatu nad morzem. Znakomita większość z nich ma potrzebę, chociażby posiadania dobrego telefonu lub spędzenia wakacji nad morzem. Osoba porusza sie po omacku i potrzebuje pomocy.

Skutecznie wykonany portal internetowy obsłuży klienta w odpowiedni sposób, czyli pozwoli mu sprecyzować jego potrzeby, zapewni mu rozeznanie na rynku i pozwoli podjąć decyzję świadomą w takim stopniu, jaki będzie satysfakcjonował internautę. Jest to ogromna wartość dla firmy, ponieważ pokazuje się wtedy nie jak po prostu sprzedawca, ale jako partner klienta, jako podmiot, któremu można ufać i do którego chce się wracać, a nawet poleca się go innym.

Portale są wyżej pozycjonowane przez wyszukiwarki internetowe

Promocja w formie pozycjonowania nie odbywa się w sposób bezpośredni, ale pośredni, co oznacza po prostu, że forma portalu internetowego jest bliska ideałowi, który stara się oferować swoim klientom każda wyszukiwarka internetowa. Wyszukiwarki internetowe, przede wszystkim Google, promują jakość, którą definiują poprzez pryzmat sposobu wykorzystania strony internetowej przez internautę. Jeśli internauta spędza na stronie dużo czasu i wraca do niej wielokrotnie, jeśli przegląda jej różne części, taka strona uznawana jest za wartościową i otrzymuje wyższe miejsce dla wszystkich możliwych zapytań związanych z treściami poruszanymi na portalu.
Dzieje się to niemal automatycznie, chociaż oczywiście twórca portalu internetowego musi w odpowiedni sposób skonstruować witrynę w oparciu o wymagania SEO. Nic nie stoi także na przeszkodzie, by na portalach internetowych wykorzystywano klasyczne zasady pozycjonowania. Portale z łatwością wygrywają z innymi rodzajami stron internetowych.
Portal internetowy musi być przede wszystkim wygodny dla użytkownika

 • Konieczne jest stosowanie zasad użyteczności

Rozbudowany portal, który nie jest intuicyjny i który się długo ładuje to rozwiązanie, z którym użytkownik się nie zaprzyjaźni. Portal musi oferować wiele możliwości, ale powinny być one dobrze dopasowane do jego treści, a ich stosowanie musi być intuicyjne. Portale, których użytkownik się musi uczyć, nie zdobywają wielu fanów.

 • Układ portalu musi być logiczny aby pomagał podczas procesu pozycjonowania lokalnego

Każdy internauta poszukuje innych informacji i ma inne oczekiwania wobec portalu. Nie jest możliwe, by wszystko zawsze było przed oczami odwiedzającego. Należy w odpowiedni sposób podzielić portal na części, w których będzie można wykonywać określone czynności. Taki podział musi być dla użytkownika oczywisty i nie może on mieć problemów z nawigacją.

 • Właściciel portalu powinien nim efektywnie zarządzać

Ogromne znaczenie dla sukcesu portali internetowych ma ich aktualność oraz atrakcyjność prezentowanych treści. Oznacza to konieczność ich ciągłych aktualizacji i rozbudowywania, co nie może zawsze się wiązać z usługami twórcy portalu. Sam właściciel serwisu musi mieć do dyspozycji wygodne narzędzia do zarządzania treścią.

 • Wymagana jest odpowiednia estetyka portalu

Portal internetowy musi być w pisany w identyfikację wizualną firmy, co jednak nie może być przeprowadzone
w sposób mechaniczny. Strony internetowe, zwłaszcza zapakowane treścią portale internetowe, rządzą się
określonymi zasadami ekspozycji treści. Ich stosowanie zapewnia uzyskanie projektu przejrzystego.

 • Treści zbędne powinny zostać wyeliminowane

Zagrożeniem dla portalu internetowego jest zawsze jego rozbudowanie o treści nieistotne, które będą przesłaniały treści ważne. Konieczny jest świadomy dobór treści i monitoring ich realnego wykorzystania, co skutkować będzie ciągłą ewolucją portalu w celu lepszego dostosowania do potrzeb użytkowników.

 • Należy trzymać się standardów technologicznych pomagających przy optymalizacji portalu czy strony lokalnej pod pozycjonowanie

Standardy technologiczne wykonania portalu internetowego są ważne w szczególności w stosunku do jego bardziej zaawansowanych elementów. Przestrzeganie standardów, zwłaszcza standardu RWD (Responsive Web Design) pozwoli na prawidłowe wyświetlanie wszystkich elementów niezależnie od platformy wykorzystywanej przez internautę.

 • Warto stosować ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

Część użytkowników sieci to osoby niepełnosprawne, zwłaszcza niedowidzące. Z myślą o nich stworzono standard WCAG 2.0 (Web Content Accessibility Guidelines), dzięki któremu możliwe jest uzyskanie serwisu lepiej dostosowanego do szczególnych potrzeb dość wąskiego grona osób, ale nie mniej ważnych klientów.
Każdy portal internetowy jest inny i chociaż większość z nich będzie oparta o kilka kluczowych elementów, takich jak chociażby aktualności ze świata danej branży lub ogólny opis branży, konkretny kształt portalu zawsze zależy od szczegółowych wymagań każdego przedsiębiorcy. A właściwie każdego jego klienta odwiedzającego portal.

Każda strona internetowa może być rozbudowana do poziomu portalu internetowego i każdy portal internetowy może otrzymać dodatkowe wsparcie ze strony twórców rozwiązań informatycznych.
Bardzo często tworzenie portali internetowych odnosi się do juz gotowych witryn i może wtedy przyjmować formy:

 1. Aktualizacji serwisu – wprowadzania cyklicznych zmian w treści, zmieniania jego wyglądu poprzez manipulowanie grafikami i innymi mediami oraz dodawania na próbę nowych modułów;
 2. Odświeżania – aktualizacji rozwiązań informatycznych od ich technicznej strony, dostosowywania portalu do nowych wersji standardów oraz zmiany całej szaty graficznej na odpowiadającą zmieniającym się trendom estetycznym;
 3. Naprawy – zdiagnozowania problemów z działaniem portalu internetowego i usunięcia ich w sposób odpowiadający właścicielowi serwisu.

Pozycjonowanie lokalne portali internetowych czy stron www to rozwiązanie dla instytucji oraz dla lokalnych przedsiębiorców.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki te wykorzystywane są do
gromadzenia statystyk odwiedzin naszej witryny. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj.

Close
Array
(
  [alias] => pozycjonowanie-lokalne
  [id_strony] => 21
)