Pozycjonuj się lokalnie w Bydgoszczy

Nasze działania marketingu internetowego sprawią, że będziesz bardziej widoczny w Internecie.
Ilość wejść na Twoją stronę internetową oraz zainteresowanie klientów wzrośnie.

Home / Pozycjonowanie stron internetowych w Bydgoszczy

Pozycjonowanie Bydgoszcz z Activate

Wszyscy przedsiębiorcy z Bydgoszczy i okolic powinni nieustannie szukać możliwości wyprzedzenia konkurencji. Jednym z najskuteczniejszych i zdecydowanie najefektywniejszych kosztowo rozwiązań jest pozycjonowanie seo.
Pozycjonowanie stron internetowych jest naturalną formą promocji, dzięki której potencjalni klienci dowiedzą się o istnieniu promowanej firmy i jej ofercie, a konkurenci z okolicy albo zupełnie znikną w tłumie, albo będą mniej atrakcyjni.

Lokalny cennik pozycjonowania stron internetowych - Bydgoszcz

Przykładowe frazy:*

Cena / m-c
min. 10 fraz

Cena / m-c
min. 7 fraz
Cena / m-c
min. 5 fraz

restauracja Bydgoszcz

35 PLN 49 PLN 57 PLN

stolarz Bydgoszcz

28 PLN 38 PLN 48 PLN

dentysta w Bydgoszczy

38 PLN 49 PLN 59 PLN

hydraulik Bydgoszcz

29 PLN 37 PLN 43 PLN

siłownia Bydgoszcz

39 PLN 45 PLN 55 PLN

* Podane frazy w powyższej tabeli są przykładowe i wybrane z różnych branż. Fraz w zestawieniu powinno być minimum 5, jednak najkorzystniej jest wybrać 10 fraz kluczowych, wówczas cena za pojedyńczą pozycjonowaną frazę staje się zdecydowanie niższa.

Ceny podane w tabeli są cenami netto i obowiązują w 2023 roku.

Ile kosztuje pozycjonowanie lokalne - Bydgoszcz?

Pozycjonowanie określane jest czasami angielskim skrótem SEO. Oznacza on w dosłownym tłumaczeniu optymalizację na potrzeby wyszukiwarek internetowych. Optymalizacja ta odbywa się na samej stronie internetowej oraz w jej otoczeniu, a celem tych działań jest uzyskanie możliwie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania. Osobami wyszukującymi są oczywiście internauci, czyli potencjalni klienci, więc podstawowym celem pozycjonowania jest skuteczne zaprezentowanie się potencjalnym klientom.
Innymi słowy, chodzi w tym o to, by osoby szukające produktów i usług znalazły w pierwszej kolejności propozycje promowanej firmy. Internet nie ma zna fizycznych ograniczeń, co nie oznacza jednak, że osoby zainteresowane różnymi produktami nie szukają ich lokalnie. Naturalnym jest, że rzeczy drogie w transporcie, czy usługi, do których trzeba dojechać, atrakcyjne są tylko wtedy, kiedy można je dostać lokalnie.
Powyższy fakt wykorzystuje się w profesjonalnym pozycjonowaniu. Jest to wtedy tak zwane lokalne pozycjonowanie stron internetowych, które licząc średnio, jest o połowę skuteczniejsze od pozycjonowania niezlokalizowanego. Dla niektórych branż w Bydgoszczy i okolicach SEO zlokalizowane będzie jedynym skutecznym narzędziem.

Jakie frazy lokalne są często szukane w Bydgoszczy?

 • kino bydgoszcz - 8 00 razy / miesiąc
 • bydgoszcz restauracja - 4 200 razy / miesiąc
 • stomatolog bydgoszcz - 7 000 razy / miesiąc
 • pizza bydgoszcz - 1 300 razy / miesiąc
 • restauracje bydgoszcz - 13 300 razy / miesiąc

Powyższe wyniki pobrane z "https://adwords.google.com/intl/pl_pl/home/tools/keyword-planner/"

Bezpłatna wycena pozycjonowania

Administratorem Państwa danych osobowych jest ACTIVATE sp. z o.o. czytaj więcej

Czy opłaca i na czym polega pozycjonowanie lokalne?

Cechą rozpoznawczą pozycjonowania lokalnego jest obecność nazwy miasta we frazie, którą się pozycjonuje. Weźmy dla przykładu usługi taksówkarskie.
Jeśli chcemy zamówić kurs taksówki, na pewno chcemy skorzystać z najlepszej korporacji taksówkarskiej. W rzeczywistości okaże się jednak, że najlepsze korporacje działają w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu, a my chcemy dojechać z centrum Bydgoszczy do domu na jej peryferiach. Dlatego skorzystamy z frazy „taxi Bydgoszcz”.
Znaczenie pozycjonowania lokalnego jest zależne głównie od charakteru branży. Osoba zamawiająca towar masowy ze sklepu internetowego nie jest zainteresowana tym, skąd towar będzie wysłany. Byle był tani i dobry oraz dotarł na czas. Branże skierowane na usługi lokalne, w tym zwłaszcza proste usługi, gastronomia czy chociażby fryzjer nie mają
żadnego interesu w tym, aby promować się w skali ogólnopolskiej. Docieranie z przekazem do właściwej grupy odbiorców to od zawsze jedno z największych i najtrudniejszych wyzwań marketingu. Pozycjonowanie lokalne na bydgoszcz zlokalizowane jest wyjątkowo skuteczną na to wyzwanie odpowiedzią.

Pozycjonowanie lokalne na Bydgoszcz - zdalna osługa

Pozycjonowanie stron na w Bydgoszczy należy do usług, które bez żadnych ograniczeń można prowadzić zdalnie. Każda firma w Bydgoszczy skorzysta na naszej wiedzy i kompetencjach tak samo jak nasi poznańscy partnerzy.

Jakie korzyści przynosi pozycjonowanie stron Bydgoszcz - zalety?

Lokalne pozycjonowanie w Bydgoszczy jest elementem szerszej strategii promocji w Internecie, jaką prowadzi nasza firma.

Elementem kluczowym jest tutaj oczywiście pozycjonowanie lokalne, które skutecznie dociera do tych osób, do których chcemy docierać. Lokalne SEO wraz z pozostałymi mechanizmami pozwala na:

 • Szybkie uzyskanie wysokich miejsc dla fraz lokalnych;
 • Niskie koszty kampanii w porównaniu z projektami ogólnokrajowymi;
 • Przyciąganie na stronę tylko osób z regionu, w którym transakcje są prawdopodobne;
 • Pełniejsze objęcie całej grupy potencjalnych klientów;
 • Budowanie pozycji i rozpoznawalności na rynku lokalnym.

Jeśli Twoja działalność ogranicza się do określonego obszaru, np. miasta lub powiatu, warto postawić na lokalne SEO, które promuje Twój biznes tam, gdzie klienci najprawdopodobniej skorzystają z Twoich usług. Oto kilka prostych strategii SEO, dzięki którym Twój biznes wyróżni się w konkretnej lokalizacji.

Optymalizacja SEO - zawartość off-page

Ważnymi elementami w SEO są również elementy treści, które nie pojawiają się na stronie, ale pojawiają się w wynikach wyszukiwania: meta-tytuł, meta-opis i konstrukcja adresu URL aby był on przyjazny dla użytkownika.

Meta title lub tytuł strony

Tytuły stron są niezbędne przy optymalizacji strony pod kątem SEO, gdyż to właśnie dzięki nim wyszukiwarka wie na jaki temat jest dana witryna. Dlatego bardzo ważne jest, aby skutecznie wyrazić temat strony w jednym zdaniu. Meta tytuły powinny być krótkie (60 znaków lub mniej). Zawsze powinny zawierać słowa kluczowe, np. poprzez połączenie ich z nazwą firmy. Bardzo ważna jest unikalność tytułu podstrony. Nie powinien on powtarzać się na innych stronach.

Description meta

Metaopis jest równie ważny. Jest to treść, która pojawia się bezpośrednio pod tytułem strony w wynikach wyszukiwania. Jest to krótki tekst, który szczegółowo wyjaśnia temat zawarty w meta title. Ten rodzaj treści nie wpływa bezpośrednio na pozycję strony. Jej celem jest zaangażowanie użytkowników i skłonienie ich do kliknięcia w link. Po napisaniu, ta treść przemawia bezpośrednio do Twoich odbiorców lub klientów i zachęca ich do odwiedzenia Twojej strony w 160 znakach.

Pozycjonowanie w bydgoszczy

Pozycjonowanie stron internetowych Bydgoszcz - o adresach URL

Pozycjonowanie, optymalizacja SEO obejmuje również konstrukcję adresów URL. Im bardziej czytelna i przejrzysta jest zawarta w nich treść, tym lepiej dla Twojej strony. Patrząc na sam adres strony, użytkownicy powinni być w stanie domyślić się, co znajduje się na stronie. Z tego powodu adresy URL powinny być krótkie i pozbawione znaków specjalnych.

Optymalizacja SEO - linki wewnętrzne

Mówiliśmy już o linkach zewnętrznych i ich wpływie na SEO. Ta sekcja wyjaśnia proces tworzenia linków wewnętrznych. Jest to akt umieszczania na poszczególnych podstronach linków, które odsyłają odbiorców do innych podstron danej witryny. Takie linki mogą być umieszczane we wpisach na blogu, opisach produktów lub kategoriach.

Przykładem linku wewnętrznego podczas pozycjonowania w Bydgoszczy jest również tradycyjne menu, które może odsyłać do poszczególnych podstron, kategorii lub ich podkategorii. Przy tworzeniu takiego menu ważne jest, aby stworzyć je w formacie tekstowym i w technologii innej niż Flash, która jest trudna do odczytania przez roboty Google.

Jeśli chcesz samodzielnie zoptymalizować SEO swojej strony, polecamy skorzystać z darmowego narzędzia Seoptimer. Dzięki temu narzędziu szybko zdiagnozujesz główne słabe punkty swojej optymalizacji i otrzymasz wskazówki, jak naprawić problemy. Przy wsparciu programu możesz samodzielnie wyeliminować najczęstsze błędy optymalizacyjne. Jeśli jednak chcesz, aby Twoja strona była przyjazna dla wyszukiwarek w najdrobniejszych szczegółach, skorzystaj z usług doświadczonej firmy SEO. Taka firma może nie tylko pomóc Ci w znalezieniu najlepszego możliwego rozwiązania dla Twojej strony internetowej.

Atrategia optymalizacji pod pozycjonowanie lokalne w Bydgoszczy - agencja SEO Activate

Przed rozpoczęciem skutecznego pozycjonowania lokalnego i optymalizacji SEO ważne jest posiadanie odpowiedniej strategii - Strategia SEO, w skrócie, to plan działań mających na celu zwiększenie ruchu na stronie, widoczności w wyszukiwarkach i konwersji. Nie jest to zbiór przypadkowych działań, ale przemyślany proces mający na celu osiągnięcie konkretnych celów. Nie wszystkie działania są skuteczne w przypadku pozycjonowania sklepu internetowego, strony firmowej czy bloga. Strategie te powinny być dopasowane do profilu Twojej działalności, wyglądu strony oraz celów, które chcesz osiągnąć.

Ile kosztuje pozycjonowanie lokalne bydgoskiej firmy?

Każda kampania SEO musi być wyceniona indywidualnie, ponieważ taka wycena musi obejmować ocenę stanu zastanego w branży klienta oraz jego ambicje. Rozwiązania rozłożone w czasie i przynoszące efekty dopiero z opóźnieniem są zazwyczaj też bardziej efektywne kosztowo od tych, które mają podbić rynek już jutro. Pod uwagę trzeba też wziąć realne możliwości pokonania konkurencji na różnych polach. Pozycjonowanie w Bydgoszczy można zastosować wobec dowolnej firmy w Bydgoszczy. Niektóre branże lepiej reagują na SEO od innych, ale narzędzie to niezmiennie sprawdza się zawsze. Akcję pozycjonowania można dostosować pod względem kosztów do bydgoskiego dewelopera, sklepiku osiedlowego lub prężnie rozwijającego się sklepu komputerowego.

Co wchodzi w zakres usługi pozycjonowania lokalnego w Bydgoszczy?

Pozycjonowanie na Bydgoszcz to cała strategia działań, w której pozycja w wyszukiwarce jest tylko celem operacyjnym. Celem strategicznym jest tutaj oczywiście poprawa zysku
firmy. Dla osiągnięcia tego celu wykonuje się kolejno:

 • Audyt stron klienta pod kątem podatności na SEO;
 • Przebudowę lub budowę na nowo strony domowej klienta;
 • Optymalizację informatyczną strony, czyli przyspiesza się jej działanie poprzez optymalizację kodu;
 • Optymalizację formalną strony polegającą na przebudowie jej struktury logicznej oraz wdrożeniu przekierowań;
 • Rozszerzenie zasięgu strony o katalogi i biuletyny internetowe, na przykład zbudowanie obecności w Google Maps;
 • Działania wspomagające, w tym m.in. pozyskiwanie linków; budowanie obecności w blogosferze; obecność w sieciach społecznościowych.

Jak do nas trafić?

Nasza siedziba mieści się w Koninie jednak to tylko około 100 km od Bydgoszczy także jeśli zajdzie konieczność spotkania nie będzie problemu z jego organizacją u Państwa w firmie. Jednak większość zleceń jest obsługiwana zdalnie.
 

Zobacz pozycjonowanie lokalne w innych miastach::

Pozycjonowanie Ostrów Wielkopolski

Pozycjonowanie Gniezno

Pozycjonowanie Leszno

Pozycjonowanie Łódź

Pozycjonowanie Gorzów Wielkopolski

Pozycjonowanie Toruń

Pozycjonowanie Konin

Pozycjonowanie Poznań

Pozycjonowanie Bydgoszcz

Pozycjonowanie Kalisz

 

AGENCJA SEO BYDGOSZCZ

Oceń nasze usługi

4.96 / 5 na podstawie 48 głosów
LOADING

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki te wykorzystywane są do
gromadzenia statystyk odwiedzin naszej witryny. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj.

Close