Pozycjonuj się lokalnie w Bydgoszczy

Home / Pozycjonowanie stron internetowych w Bydgoszczy

Pozycjonowanie stron internetowych w Bydgoszczy - cennik

Wszyscy przedsiębiorcy z Bydgoszczy i okolic powinni nieustannie szukać możliwości wyprzedzenia konkurencji. Jednym z najskuteczniejszych i zdecydowanie najefektywniejszych kosztowo rozwiązań jest pozycjonowanie seo.
Pozycjonowanie jest naturalną formą promocji, dzięki której potencjalni klienci dowiedzą się o istnieniu promowanej firmy i jej ofercie, a konkurenci z okolicy albo zupełnie znikną w tłumie, albo będą mniej atrakcyjni.

Lokalny cennik pozycjonowania stron internetowych w wersji "Płatność abonamentowa" 2020 (cena za 1 frazę)

Przykładowe frazy:*

Cena / m-c
min. 10 fraz

Cena / m-c
min. 7 fraz
Cena / m-c
min. 5 fraz

restauracja Bydgoszcz

35 PLN 49 PLN 57 PLN

stolarz Bydgoszcz

28 PLN 38 PLN 48 PLN

dentysta w Bydgoszczy

38 PLN 49 PLN 59 PLN

hydraulik Bydgoszcz

29 PLN 37 PLN 43 PLN

siłownia Bydgoszcz

39 PLN 45 PLN 55 PLN

* Podane frazy w powyższej tabeli są przykładowe i wybrane z różnych branż. Fraz w zestawieniu powinno być minimum 5, jednak najkorzystniej jest wybrać 10 fraz kluczowych, wówczas cena za pojedyńczą pozycjonowaną frazę staje się zdecydowanie niższa.

Ceny podane w tabeli są cenami netto i obowiązują w 2020 roku.

Ile kosztuje pozycjonowanie stron internetowych w Bydgoszczy?

Pozycjonowanie określane jest czasami angielskim skrótem SEO. Oznacza on w dosłownym tłumaczeniu optymalizację na potrzeby wyszukiwarek internetowych. Optymalizacja ta odbywa się na samej stronie internetowej oraz w jej otoczeniu, a celem tych działań jest uzyskanie możliwie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania. Osobami wyszukującymi są oczywiście internauci, czyli potencjalni klienci, więc podstawowym celem pozycjonowania jest skuteczne zaprezentowanie się potencjalnym klientom.
Innymi słowy, chodzi w tym o to, by osoby szukające produktów i usług znalazły w pierwszej kolejności propozycje promowanej firmy. Internet nie ma zna fizycznych ograniczeń, co nie oznacza jednak, że osoby zainteresowane różnymi produktami nie szukają ich lokalnie. Naturalnym jest, że rzeczy drogie w transporcie, czy usługi, do których trzeba dojechać, atrakcyjne są tylko wtedy, kiedy można je dostać lokalnie.
Powyższy fakt wykorzystuje się w profesjonalnym pozycjonowaniu. Jest to wtedy tak zwane lokalne pozycjonowanie stron internetowych, które licząc średnio, jest o połowę skuteczniejsze od pozycjonowania niezlokalizowanego. Dla niektórych branż w Bydgoszczy i okolicach SEO zlokalizowane będzie jedynym skutecznym narzędziem.

Jakie frazy są często szukane w Bydgoszczy?

 • kino Bydgoszcz - 8 00 razy / miesiąc
 • Bydgoszcz restauracja - 4 200 razy / miesiąc
 • stomatolog Bydgoszcz - 7 000 razy / miesiąc
 • pizza Bydgoszcz - 1 300 razy / miesiąc
 • restauracje Bydgoszcz - 13 300 razy / miesiąc
 • pozycjonowanie Bydgoszcz - 380 razy / miesiąc
 • pozycjonowanie strony Bydgoszcz - 360 razy / miesiąc
 • pozycjonowanie stron internetowych Bydgoszcz - 60 razy / miesiąc

Powyższe wyniki pobrane z "https://adwords.google.com/intl/pl_pl/home/tools/keyword-planner/"

Bezpłatna wycena pozycjonowania

Administratorem Państwa danych osobowych jest ACTIVATE sp. z o.o. czytaj więcej

Czy opłaca się pozycjonować lokalnie?

Cechą rozpoznawcza pozycjonowania lokalnego jest obecność nazwy miasta we frazie, którą się pozycjonuje. Weźmy dla przykładu usługi taksówkarskie.
Jeśli chcemy zamówić kurs taksówki, na pewno chcemy skorzystać z najlepszej korporacji taksówkarskiej. W rzeczywistości okaże się jednak, że najlepsze korporacje działają w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu, a my chcemy dojechać z centrum Bydgoszczy do domu na jej peryferiach. Dlatego skorzystamy z frazy „taxi Bydgoszcz”.
Znaczenie pozycjonowania zlokalizowanego jest zależne głównie od charakteru branży. Osoba zamawiająca towar masowy ze sklepu internetowego nie jest zainteresowana tym, skąd towar będzie wysłany. Byle był tani i dobry oraz dotarł na czas. Branże skierowane na usługi lokalne, w tym zwłaszcza proste usługi, gastronomia czy chociażby fryzjer nie mają
żadnego interesu w tym, aby promować się w skali ogólnopolskiej. Docieranie z przekazem do właściwej grupy odbiorców to od zawsze jedno z największych i najtrudniejszych wyzwań marketingu. Pozycjonowanie zlokalizowane jest wyjątkowo skuteczną na to wyzwanie odpowiedzią.

Jak skorzystać z pozycjonowania w Bydgoszczy?

Pozycjonowanie należy do usług, które bez żadnych ograniczeń można prowadzić zdalnie. Każda firma w Bydgoszczy skorzysta na naszej wiedzy i kompetencjach tak samo jak nasi poznańscy partnerzy.

Jakie korzyści przynosi pozycjonowanie w Bydgoszczy?

Pozycjonowanie lokalne jest elementem szerszej strategii promocji w Internecie, jaką prowadzi nasza firma. Elementem kluczowym jest tutaj oczywiście pozycjonowanie lokalne, które skutecznie dociera do tych osób, do których chcemy docierać. Lokalne SEO wraz z pozostałymi mechanizmami pozwala na:

 • Szybkie uzyskanie wysokich miejsc dla fraz lokalnych;
 • Niskie koszty kampanii w porównaniu z projektami ogólnokrajowymi;
 • Przyciąganie na stronę tylko osób z regionu, w którym transakcje są prawdopodobne;
 • Pełniejsze objęcie całej grupy potencjalnych klientów;
 • Budowanie pozycji i rozpoznawalności na rynku lokalnym.

Ile kosztuje pozycjonowanie lokalne bydgoskiej firmy?

Każda kampania SEO musi być wyceniona indywidualnie, ponieważ taka wycena musi obejmować ocenę stanu zastanego w branży klienta oraz jego ambicje. Rozwiązania rozłożone w czasie i przynoszące efekty dopiero z opóźnieniem są zazwyczaj też bardziej efektywne kosztowo od tych, które mają podbić rynek już jutro. Pod uwagę trzeba też wziąć realne możliwości pokonania konkurencji na różnych polach. Pozycjonowanie można zastosować wobec dowolnej firmy w Bydgoszczy. Niektóre branże lepiej reagują na SEO od innych, ale narzędzie to niezmiennie sprawdza się zawsze. Akcję pozycjonowania można dostosować pod względem kosztów do bydgoskiego dewelopera, sklepiku osiedlowego lub prężnie rozwijającego się sklepu komputerowego.

Co wchodzi w zakres usługi zlokalizowanego SEO?

Pozycjonowanie lokalne to cała strategia działań, w której pozycja w wyszukiwarce jest tylko celem operacyjnym. Celem strategicznym jest tutaj oczywiście poprawa zysku
firmy. Dla osiągnięcia tego celu wykonuje się kolejno:

 • Audyt stron klienta pod kątem podatności na SEO;
 • Przebudowę lub budowę na nowo strony domowej klienta;
 • Optymalizację informatyczną strony, czyli przyspiesza się jej działanie poprzez optymalizację kodu;
 • Optymalizację formalną strony polegającą na przebudowie jej struktury logicznej oraz wdrożeniu przekierowań;
 • Rozszerzenie zasięgu strony o katalogi i biuletyny internetowe, na przykład zbudowanie obecności w Google Maps;
 • Działania wspomagające, w tym m.in. pozyskiwanie linków; budowanie obecności w blogosferze; obecność w sieciach społecznościowych.

Jak do nas trafić?

Nasza siedziba mieści się w Koninie jednak to tylko około 100 km od Bydgoszczy także jeśli zajdzie konieczność spotkania nie będzie problemu z jego organizacją u Państwa w firmie. Jednak większość zleceń jest obsługiwana zdalnie.
 

Oceń nasze usługi

4.96 / 5 na podstawie 48 głosów
LOADING

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki te wykorzystywane są do
gromadzenia statystyk odwiedzin naszej witryny. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj.

Close